Chorwacja Murter – 6.09 – 14.09

CHORWACJA 2019 – WYSPA MURTER, JEZERA

6 – 14 wrzesień 2019

Zapraszamy na nurkowania w lazurowych wodach Adriatyku – w pięknym regionie północnej Dalmacji. Pod wodą ciekawe miejsca nurkowe, bogata fauna i flora, wraki, monumentalne ściany, kaniony i groty oraz przepiękna okolica.

* Miasteczko Jezera i okolica: to malownicza, kameralna miejscowość na wyspie Murter- północna Dalmacja. Urozmaicony krajobraz, bogactwo kulturowe, kuchnia śródziemnomorska, zapach lawendy i rozmarynu, piękne plaże, słońce oraz ciepłe, lazurowe morze, dla aktywnych atrakcyjna ścieżka biegowa wzdłuż wybrzeża. W pobliżu znajdują się wielkie parki przyrody oferujące możliwość nurkowania, wspinaczki, obserwacji gatunków zwierząt objętych ochroną, wycieczek rowerowych itp.

Ze względu na bardzo wygodny dojazd autostradą oraz wjazd na wyspę przez most, bez opłat, Jezera to doskonała baza wypadowa dla lubiących zwiedzać! Zarówno zabytki z listy światowego dziedzictwa UNESCO, jak i największe parki przyrody są w zasięgu kilkudziesięciu kilometrów- na jednodniowe wycieczki: pobliskie pasma górskie Velebit i Dinara, parki narodowe: kanion rzeki Krka, Archipelag Kornaty, wąwóz Paklenica, Telascica, Vransko Jezero, Plitvickie Jezera oraz malownicze, zabytkowe miasta: Trogir, Split, Zadar, Szybenik (na liście UNESCO).

* Nurkowania:

Baza nurkowa mieści się w centrum miasteczka Jezera (przy samym porcie jachtowym), przy zatoce, skąd wyrusza łódź. Na wyposażeniu bazy – zestawy ratownictwa tlenowego, defibrylator, nitrox, zestawy twinset, stageO2, zestawy sidemount, skutery Suex, zaplecze audiowizualne, WiFi. Stale : tlen i hel. Duża, wygodna łódź, sprawna i doświadczona załoga, toalety, pokład słoneczny, kabiny, napoje na łodzi, odpłatne lunche. Miejsca nurkowe są zróżnicowane, znajdziemy tu ściany (opadające poniżej 100m), groty, półki skalne, bogato porośnięte gąbkami, gorgoniami żółtymi oraz czerwonymi. Łódź najczęściej cumuje na wypłyceniach nad podwodnymi grzbietami lub w spokojnych zatokach. Wraki: samolot Junkers JU87 R2- unikat!, tran- sportowiec Francesca da Rimini, kuter Borko, transportowiec Borak, holownik Gladiator, torpedowiec Grmeni. Nurkowania w Parku Narodowym Kornaty: klify i ściany opadające do głębokości 110m., wyjątkowe bogactwo fauny i flory.

PAKIET NURKOWY PODSTAWOWY:

270 euro ( 10 nurkowań z łodzi, butle z powietrzem, balast)

Opcjonalne dopłaty: – opłaty koncesyjne za nurkowania na wrakach JUNKERS JU 87 R2 i Francesca da Rimini- po 20 euro za wrak/ osoba

 – dopłata do pakietu za nurkowanie w Parku Narodowym Kornaty – 30 euro/ osoba nurkująca

* Zakwaterowanie:

 – z klimatyzacją 3*** – w cenie taksa klimatyczna, ręczniki, pościel, sprzątanie, parking

Cena: 180 euro / os

* Wyżywienie ( opcjonalnie):

formuła HB (śniadania i obiadokolacje ), napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

 Cena: 140 euro/osoba/tydzień

Według mnie, jeżeli chodzi o koszty to :

Pakiet nurkowy 270euro + 20euro dopłata za nurkowanie na Junkersie (najlepiej zachowany samolot na świecie) + 30euro dopłata za nurkowanie w parku krajobrazowym KORNATY. Razem daje nam to kwotę 320euro za nurkowanie ( z czego mamy odhaczone najpiękniejsze miejsca na Wyspie Murter i super pamiątkę z nurkowania na Junkersie). Są jeszcze inne wraczki bez dopłat koncesyjnych , więc myślę, że nie ma co przesadzać 🙂

Kalkulację robię na pokoje bez klimatyzacji – wyżej ceny z klimatyzacją:

Opcjonalnie możemy wziąć opcję śniadań i obiadokolacji w restauracji 140euro za tydzień od osoby

Zatem:

320euro – nurkowanie

180euro – spanie

140 euro – jedzenie

Razem – 640 euro

Przejazd : 600zł / osoba (mamy tylko 7 miejsc w busie, duże opłaty drogowe, z uwagi na transport z przyczepą, poza tym wkalkulowane w cenę mamy 2 wycieczki do Szybenik’u i do Zadaru)

WIĘCEJ OSÓB BĘDZIEMY DZIELIĆ NA SAMOCHODY – DAMY RADĘ 🙂

W cenie: opieka instruktorska pod i nad wodą, dojazdy do miejsc nurkowych i na zwiedzanie, znakomita atmosfera, butle nurkowe na nurkowania, pakiet 10ciu nurkowań w najpiękniejszych miejscach tej części Adriatyku, zdjęcia i filmy z wyjazdu –na pamiątkę 🙂

GWARANCJA DOBREJ ZABAWY – GWARANTOWANA 🙂

ZAPRASZAMY SERDECZNIE,

NURKERSI TEAM

KONTAKT:

501568665 – Sebek lub sebek@nurkersi.pl

795051585 – Ola lub biuro@nurkersi.pl