Open Water Diver

Kurs Open Water Diver (OWD) jest najpopularniejszym kursem nurkowania dla osób początkujących na całym Świecie. Na kursie nauczysz się podstawowych umiejętności oraz posiądziesz wiedzę teoretyczną, wystarczającą do przeprowadzania nurkowań z partnerem na wodach otwartych. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia staniecie się Państwo samodzielnymi nurkami i otrzymacie licencję nurkową uznawaną w centrach nurkowych na całym Świecie zezwalającą na nurkowanie do głębokości 18 metrów.

To początek drogi w edukacji nurkowej. W trakcie tego szkolenia zdobędziesz podstawową wiedzę na temat nurkowania i nabędziesz umiejętności, które pozwolą Ci – po otrzymaniu certyfikatu – na samodzielne planowanie i wykonywanie nurkowań z partnerem. Niemal od razu po zapisaniu się na kurs będziesz mógł odbyć swoje pierwsze nurkowanie. System edukacji oparty na samokształceniu i dążeniu do doskonałego wykonywania ćwiczeń przez ich powtarzanie zapewni Ci zdobycie dobrze ugruntowanej wiedzy i umiejętności przed otrzymaniem certyfikatu. Po ukończeniu OWD z pewnością będziesz chciał kontynuować przygodę z nurkowaniem, uczestnicząc w wybranych zgodnie z zainteresowaniami kursach specjalizacyjnych i w programie Advanced Open Water Diver. Po uzyskaniu certyfikacji na poziomie Open Water Diver będziesz mógł korzystać ze wszelkiego rodzaju działalności centrów nurkowych.

Wymagania wstępne

• Minimalny wiek: 15 lat oraz 10 lat dla Junior OWD
• Umiejętność pływania w stopniu umożliwiającym przepłynięcie 200m bez płetw lub 300m w płetwach

Przebieg kursu

Na kurs składa się:
• Pięć sesji teoretycznych
• Pięć sesji basenowych
• Cztery nurkowania na wodach otwartych

Koszt kursu

  • • 2000 PLN – kurs standard, kończony na wodach otwartych w Polsce
  • • 3100 PLN – kurs indywidualny VIP (kursant – instruktor 1:1, czas trwania kursu – do uzgodnienia  indywidualnie z instruktorem)

Cena kursu zawiera:

– materiały dydaktyczne

– sesje teoretyczne

– sesje basenowe

– kompletny sprzęt nurkowy na czas kursu i na wody otwarte

– wstęp na basen

– logbook (książeczka do zapisywania przeprowadzonych nurkowań)

– ubezpieczenie DAN (Divers Alert Network)

Cena kursu nie zawiera:

– koszty egzaminu na wodach otwartych ( 4 nurkowania na wodach otwartych, międzynarodowy certyfikat nurkowy – 500zł

– dojazdu na wody otwarte