Kursy Nurkowania Technicznego

CO TO JEST NURKOWANIE TECHNICZNE?

Nurkowanie techniczne jest nurkowaniem wykraczającym poza granice nurkowania rekreacyjnego tj. poniżej 40m (granica nurkowanie rekreacyjnego) z wymaganą dekompresją ale nie tylko.

Możesz nurkować technicznie płycej niż 40m ale Twój pobyt na tej głębokości będzie dłuższy.

Niestety wiąże się z tym również pewnego rodzaju ryzyko. Zobligowany jesteś do wykonywania przystanków dekompresyjnych, na których wysycisz się z nadmiaru azotu skumulowanego w Twoim organizmie.

Procedury w nurkowaniu technicznym również są inne. Musisz posiadać odpowiedni sprzęt, umiejętności, dobrą kondycję fizyczną, umieć planować takie nurkowania i przeprowadzać dekompresję na mieszankach innych niż powietrze (m.in. gorące nitroxy i czysty tlen).

Nurkowanie techniczne jest dużo ciekawsze od nurkowania rekreacyjnego (nie ujmując). Wszystko co leży głębiej miało mniej tzw. turystów i jest lepiej zachowane, mniej zniszczone.

Jest wiele kursów nurkowania technicznego ale trzeba zacząć od początku. W naszej szkole nurkowania będziesz mógł/mogła rozwinąć się w tym kierunku począwszy od kursu advance nitrox w zestawie dwubutlowym aż do zaawansowanych kursów hipoksycznych.

Jeżeli to czytasz to oznacza, że zacząłeś o tym myśleć. Dobrze trafiłeś w takim razie. Nauczymy Cię wszystkich zasad i procedur, dzięki czemu będziesz mógł, mogła rozwinąć się nurkowo jeszcze bardziej niż dotychczas.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Centrum nurkowego. Zobacz jakie kursy nurkowania technicznego możesz u nas zrobić.